Baccara Café

Client:
BAKARA
Date:
Category:

کافه باکارا در سال ۱۳۹۷ در حوالی میدان انقلاب تهران، در یک خانه قدیمی و سنتی با حیاطی سرسبز و یک حوض بزرگ راه‌اندازی شد. همزمان با تاسیس کافه، طراحی برندینگ آن آغاز گردید.

حیاط کافه، خاطره خانه مادربزگ‌هایمان را زنده می‌کرد و همین حس نوستالژی، دست‌مایه اصلی طراحی هویت بصری کافه قرار گرفت و در فرمی مدرن و به روز شده برای مخاطبانی که عمدتا از قشر دانشجو و در طبقه متوسط شهری قرار داشتند بازنمایی شد.

کافه باکارا در سال ۱۳۹۷ در حوالی میدان انقلاب تهران، در یک خانه قدیمی و سنتی با حیاطی سرسبز و یک حوض بزرگ راه‌اندازی شد. همزمان با تاسیس کافه، طراحی برندینگ آن آغاز گردید. حیاط کافه، خاطره خانه مادربزگ‌هایمان را زنده می‌کرد و همین حس نوستالژی، دست‌مایه اصلی طراحی هویت بصری کافه قرار گرفت و در فرمی مدرن و به روز شده برای مخاطبانی که عمدتا از قشر دانشجو و در طبقه متوسط شهری قرار داشتند بازنمایی شد.

از یک سو، رنگ آبی Persian Blue در پالت رنگی گنجانده شد تا یادآور اصالت ایرانی باشد و از سوی دیگر، خطوط مونولاین به عنوان عنصر اصلی طراحی انتخاب شد تا با ذائقه مخاطب ساده‌پسند و مشتاق مینیمالیسم سازگار شود.

PERSIAN
BLUE

این رنگ به این دلیل آبی ایرانی نامیده می‌شود که در سفال‌ها و کاشی‌کاری‌های مساجد ایرانی بسیار استفاده می‌شده است.

در طراحی معماری حیاط کافه هم قوس‌های پنج و هفت از جنس فلز و به سبک مینیمالیستیک توسط سفارش دهنده پیاده‌سازی شد تا این خطوط وحدت‌بخش گرافیک محیطی و باقی نقاط تماس (Touchpoints) هویت بصری کافه باشد.

المان‌های قدیمی دیگری مثل دوچرخه قدیمی یا تلویزیون قدیمی که در دکوراسیون کافه قرار داشتند، تصویرسازی شد. المان‌هایی که به مرور زمان به عنوان نمادهای اصلی کافه شناخته شدند. دختران و پسرانی که با دوستانشان به کافه می‌آمدند و در فضایی متفاوت با این نمادها عکس می‌گرفتند و در شبکه‌های اجتماعی، این خاطرات جمعی را ثبت می‌کردند.

LOGO Responsibility

PATTERN

خطوط نرم و تک‌ضخامت ظرفیت زیادی برای گسترش گرافیک‌های مکمل در اختیار ما قرار داد. گرافیک‌هایی که در منوی کافه نمود پیدا کرد و در مراسم‌ها و ایونت‌های کافه مثل «سینما باکارا» و «شب‌های موسیقی» تعمیم داده شد، و ساختار بصری اینستاگرام کافه را شکل دادند.

تیم کافه باکارا به لطف برنامه ارتباطی منسجم و شناخت درست مخاطبان خود، توانست در صدر پیشنهادهای سایت tripadvisor قرار بگیرد و همواره در لیست برترین‌های این سایت باشد.

کافه باکارا در سال ۱۴۰۱ به خانه دیگری در حوالی چهارراه ولیعصر منتقل شد. طراحی فکر شده و درست هویت بصری کافه در ابتدای راه‌اندازی، ظرفیتی را برای صاحبان کافه فراهم کرده بود تا بتوانند با همان سبک بصری، در محلی جدید هم با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند.

Client:
BAKARA
Date:
Category:
Back to top