RAHNEMA VENTURES

Client:
RAHNEMA
Date:

RAHNEMA
VENTURE

شرکت سرمایه‌گذاری رهنما ونچرز، به کمک با تجربه‌ترین متخصصان و مربیان حوزه سرمایه‌گذاری و استارتاپی، ایده‌های جسورانه استارتاپ‌های جدید را تبدیل به واقعیت می‌کند.

رهنما ونچرز قبل از هر چیز به اراده آزاد بنیانگذاران استارتاپ‌ها معتقد است و می‌داند برای گذر موفق از مسیرهای جدید به نوآوری پیوسته و هم‌افزایی شرکت‌های پورتفولیو با یکدیگر نیاز است.

در طراحی هویت بصری رهنما ونچرز پیشنهاد شد، کانسپت اوریگامی به عنوان نمادی از پرورش و شکوفایی خلاقیت در نظر گرفته شود. همچنین رنگ زرد به عنوان القاکننده گرمای نور آفتاب در کنار طیف خاکستری در پالت رنگ گنجانده شد تا حس صمیمیت و لذت را منتقل کند.

ORIGAMI CONCEPT

در طراحی هویت بصری رهنما ونچرز پیشنهاد شد کانسپت اوریگامی به عنوان نمادی از پرورش و شکوفایی خلاقیت در نظر گرفته شود. همچنین رنگ زرد به عنوان القاکننده گرمای نور آفتاب در کنار طیف خاکستری در پالت رنگ گنجانده شد تا حس صمیمیت و زندگی را منتقل کند.

COLORS

#D1D3D4

GRAY!

confidence / reflection / conformity

#FFDE17

YELLOW!

sunlight / warmth / optimism / pleasure

YELLOW!

sunlight / warmth / optimism / pleasure

#FFDE17

LOGO

< | >

PATTERN

IN USE

INTERIOR DESIGN

فضای داخلی دفتر اداری رهنما ونچرز به گونه‌ای طراحی شد تا همزمان امکان فعالیت‌های انفرادی و آرام را در کنار فعالیت‌های جمعی و پرهیاهو فراهم آورد. در فضایی با مساحت حدود ۲۰۰ متر لازم بود هم برای جلسات و هم برای کار کوتاه‌مدت استارتاپی، فضا در نظر گرفته شود. فضایی جذاب و گیرا که در ملاقات کارشناسان رهنما با سرمایه گذاران هم، اعتماد آن‌ها را جلب کند.

در بخش دیگر دفتر فضایی صمیمی، خلاق و پویا در نظر گرفته شد تا بستری مناسب برای سرعت‌بخشی به حرکت شرکت‌های استارتاپی باشد. برخی از اجزای مبلمان استفاده شده نظیر میزهای اصلی، گلدان‌ها و کمدها با توجه به تناسبات فضا و نیاز کاربران به صورت خاص طراحی و ساخته شد. در فرآیند طراحی چالش اصلی، موقعیت فضا در طبقه زیرزمین و امکان نورگیری تنها از یک وجه (جداره جنوبی) بود. برای اینکه همه فضاهای داخلی بتوانند حداکثر بهره از نور طبیعی روز را ببرند، فضاهای داخلی به صورت پلان باز (open office) طراحی شد و تا حد امکان با عناصر شفاف محیطی تفکیک شد.

Client:
RAHNEMA
Date:
Back to top